Babské rady pro krásnou a zdravou pleť

Pleťová voda z fialek

Aktuálně existuje mnoho přípravků, které vám mohou více či méně pomoci dosáhnout na kvalitní pokožku. Stále lze ale využít sílu přírody, což byl jediný postup našich předků. Jaké jsou tedy babské rady pro krásnou a zdravou pleť?

Přírodní přípravky z fialek

Naše babičky či ještě lépe prababičky si nemohly tak jednoduše skočit do drogerie, případně nakoupit v nějakém e-shopu. Proto používaly na pleť ryze přírodní přípravky, jež si obvykle i samy připravovaly. Velmi ceněnou rostlinou byla v tomto ohledu např. fialka vonná. Pokud chcete i v 21. století vsadit na sílu přírody, pak si vyzkoušejte připravit pleťovou vodu z fialek, fialkový ocet anebo olej. Všechny tyto přípravky vám pomohou udržet krásnou a zdravou pleť.

Růže nemusí být pouze na okrasu

Růže patří ke květinám, které jsou nejčastěji využívány jako okrasa zahrady. Jenže tyto rostliny nemusí krášlit pouze záhonky, ale mohou vám zároveň pomoci ke krásnější pokožce. Zkuste si proto vyrobit růžovou vodu z růže, která je určena pro zklidnění suché, citlivé nebo stárnoucí pokožky. Ba co víc, vyzkoušet lze rovněž balzám na rty z okvětních lístků růží.

Pomoci mohou i rozličné přírodní oleje

Oleje jsou sice vesměs využívány v kuchyni, nicméně uplatnění mohou nalézt i při péči o pleť. V tomto ohledu je vysoce ceněný např. kokosový olej, jenž lze použít pro zklidnění pokožky po holení či opalování, ale účinkuje také na vysušenou kůži. Další možností je arganový olej, který je dlouhodobě považován za elixír mládí, protože aktivuje tvorbu kolagenu a elastinu, tedy látek důležitých pro elasticitu pleti. Vyzkoušet navíc můžete i heřmánkový, rakytníkový či mandlový olej.

Bylinky pro krásnou a zdravou pleť

Při potížích s pokožkou, anebo jako prevenci neduhů lze doporučit rovněž kosatec německý, tedy bylinku, která je často využívána do šampónů a pleťových vod. Dále je účinná i levandule lékařská, resp. levandulová sůl, která je skvělá pro voňavou a uvolňující koupel a mimo jiné zlepšuje prokrvení pokožky, lehce ji tonizuje a účinkuje i při dlouhodobých obtížích, jako jsou ekzém či záněty. Za zkoušku ale stojí i netřesk střešní, což je okrasná rostlina, která může pomoci i s kožními problémy.

Další babské rady pro krásnou a zdravou pleť

Existují i další babské rady pro krásnou a zdravou pleť, které už nejsou tak příjemné a ne každý je asi bude chtít vyzkoušet. Taková rajčatová šťáva, kterou potřete obličej, případně pleťová maska z banánu ještě nezní tak děsivě. Dříve byl nicméně doporučován i odvar z cibule k oplachování pleti, případně se prý mělo jíst hodně česneku, což tedy mohlo zlepšovat stav pokožky, ale zase asi vytvářelo ne příliš příjemný odér. Tyto postupy jsou tedy spíše určeny pro odvážné.

Sdílet příspěvek:

Diskuze k článku

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*