Čaj z hluchavky nachové (recept): pomáhá při bolestech v krku nebo ženských potížích

Hluchavka nachová je bylinka, která má všestranné léčivé využití. Pokud si podle našeho receptu připravíte čaj z hluchavky nachové, můžete mít k dispozici prostředek účinný při onemocnění dýchacích cest, bolestech v krku, křečích či zánětech. Kladný vliv ale může mít rovněž na trávení (při žaludečních i střevních potížích) a pomáhá rovněž při ženských problémech, kterou jsou spojeny s klimakteriem (přechodem) a menstruací. Hluchavka nachová ostatně může být součástí bylinkového čaje pro ženy.

Připravíme si:

  • květy hluchavky nachové

Postup: jednu čajovou lžičku sušených hluchavkových květů zalijeme čtvrt litrem vroucí vody a necháme zhruba 10 minut louhovat. Následně už jen stačí přecedit.

Použití: čaj z hluchavky nachové lze pít v množství tři šálky denně. Bylinka přitom nemá žádné nežádoucí účinky, takže je vhodná i pro těhotné a kojící ženy. Jemná a mírně nasládlá tekutina navíc většinou chutná i dětem.

Sdílet příspěvek:

Brusnice borůvka: účinná léčivka z lesů

Herbář léčivých rostlin
16/06/2021 Petr Sivok 0
Brusnice borůvka je rostlina hojně se vyskytující v českých lesích. Její plody (borůvky) jsou přitom nejen chutné, ale zároveň obsahují mnoho účinných látek. Výskyt: jak je známo každému houbaři, brusnice borůvka tvoří větší porosty v lesích. V [...]

Diskuze k článku

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*