Levandulová sůl (recept) – skvělá pro voňavou a uvolňující koupel

Přinášíme další recept na domácí výrobu levandulové soli. Díky levandulové soli si dopřejte voňavou, detoxikační koupel. Detoxikační koupel je ideální způsob jak pomoci svému tělu a zbavit ho nahromaděných toxinů. 

Na výrobu domácí levandulové soli do koupele budeme potřebovat:
1 hrnek himalájské soli – koupel připravená z himálajské soli využívá čisté přírodní síly minerálů k detoxikaci a regeneraci organismu, skvěle uvolňuje svaly i zatuhlé klouby, zlepšuje prokrvení pokožky a lehce ji tonizuje.
1 hrnek mořské soli -má příznivé účinky na pokožku i při dlouhodobých obtížích (ekzémy, záněty). Koupel v mořské soli napomáhá k dokonalému uvolnění, zmírňuje stres a podporuje detoxikaci těla. Použila jsem hrubozrnou mořskou sůl.
4 lžíce sušené levandule – má uklidňující účinek, pomáhá při nespavosti, nervové slabosti a bolestech hlavy. 
10 kapek éterického oleje levandule – Uklidňuje nervové napětí, antidepresivum, působí proti nespavosti. Má blahodárné účinky při bolestech hlavy a proti migréně. Používáme éterický olej vhodný na masáže, nikoliv jen do aroma lampiček.

Levandulová sůl (recept) - skvělá pro voňavou a uvolňující koupel
Ingredience pro přípravu levandulové soli

Fáze 1: všechny ingredience důkladně smícháme ve větší míse a naplníme do uzavíratelné skleničky nebo jiné vhodné nádoby.

Levandulová sůl (recept) - skvělá pro voňavou a uvolňující koupel

Fáze 2: Necháme několik dnů odpočinout, aby se propojily esence i blahodárné účinky bylinky se solí. (levandulová sůl nádherně vynikne také jako dekorace)

Levandulová sůl (recept) - skvělá pro voňavou a uvolňující koupel
Levandulová sůl (recept) - skvělá pro voňavou a uvolňující koupel

Fáze 3 (samotná koupel): Vanu naplňte vodou 38 °C, přidejte 2-3 lžíce levandulové soli, nechejte rozpustit, promíchejte a užívejte si relaxační lázeň. Pokud by Vám v koupeli překáželi kousky levandule, může si pomoci pytlíčkem z organzy. Sůl se rozpustí a kvítky levandule zůstanou uvnitř. Koupel by neměla by trvat déle, než 15 – 20 minut. Po koupeli doporučujeme relaxaci, odpočinek nebo spánek.

Sdílet příspěvek:

Tinktura z echinacey (recept): efektivně podporuje imunitu

Oleje, masti a tinktury
04/05/2021 Petr Jiránek 0
Echinacea neboli třapatka nachová je léčivá rostlina, kterou po staletí využívali severoameričtí indiáni. V současné době ovšem nachází uplatnění po celém světě. Řadí se totiž mezi účinná přírodní antibiotika, která výrazně podporují imunitu. Pomáhá přitom při [...]

Diskuze k článku

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*