Heřmánkový olej (recept) – pro péči o vaši pokožku

Heřmánek je především velmi účinnou uklidňující bylinku, což navíc platí pro tělo i mysl. Heřmánek totiž dokáže zklidňovat různé bolesti, záněty, křeče, vyrážky i infekce a pozitivně působí rovněž při žaludečních nevolnostech. Lze jej užívat také při nadýmání či bolestech zubů. Zároveň ovšem zmírňuje stres a celkově tiší nervové vypětí. Chcete-li se tedy psychicky uvolnit, zde máte vynikající možnost, jak toho dosáhnout jednoduše a poměrně efektivně (další účinky heřmánku).

V dnešním článku se dále budeme věnovat výrobě domácího heřmánkového oleje, který používáme při péči o pokožku nebo při masáži bolavých svalů. Olej si můžeme přidat i do koupele a vychutnat si pěstící lázeň (po koupeli pokožku jen zlehka osušíme).

Heřmánkový olej (recept) - pro péči o vaši pokožku

Připravíme si:

  • dvě hrsti květů heřmánku
  • lisovaný olej za studena (slunečnicový, mandlový nebo olivový)

Fáze 1: Květy heřmánku usušíme, nebo je necháme alespoň zavadnout. Dvě hrsti květů nasypeme do čisté sklenice a zalejeme vhodným olejem zastudena lisovaným. Použila jsem slunečnicový, ale můžete použít i mandlový či olivový.

Fáze 2: Skleničku uzavřeme a dbáme na to, aby všechny květy byly obaleny olejem, nevyčuhovaly a každý den skleničku protřepeme.

Fáze 3: Po 4 týdnech slijeme do tmavých lahviček a uchováváme v temnu.

Sdílet příspěvek:

Diskuze k článku

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*