Bylinky s afrodiziakálními účinky, jež pomáhají zvýšit sexuální apetit

Jasmín pravý účinky a využití
Jasmín pravý

Problémy v ložnici nejsou pro ani jednoho partnera ničím příjemným. Tyto obtíže lze řešit mnoha způsoby, ale nic nezkazíte, vezmete-li si na pomoc bylinky.

Kotvičník zemní

Mezi bylinkami s afrodiziakálními účinky je velmi často veleben kotvičník zemní, protože má v tomto ohledu široké pole působnosti. Využít ho přitom mohou muži i ženy. Kotvičník zvyšuje hladinu testosteronu (mužský pohlavní hormon), stejně jako estrogenu (ženský pohlavní hormon). Obecně pak působí na hormonální rovnováhu. Někdy bývá uváděno, že má pozitivní vliv i na pohlavní dysfunkce a reprodukci, ale takové účinky zatím nebyly potvrzeny.

Petržel

Petržel patří mezi nejběžnější kuchyňské ingredience. Jenže málo kdo ví, že tuto bylinku používaly ve středověku čarodějnice do různých lektvarů. Ve větším množství umí kupříkladu vyvolat potrat. Petržel navíc účinně působí na krevní oběh, takže má vliv na kardiovaskulární systém. Proč o něm ale píšeme v souvislosti s afrodiziakálními účinky? Díky této vlastnosti totiž zvyšuje prokrvení pohlavních orgánů, což se může pozitivně projevit (nejen) v ložnici.

Kardamom

Pokud byste pátrali po nejzdravějším koření světa, jistě byste několikrát narazili na kardamom. Jedná se o plody a oddenky ze statné bylinky s názvem kardamovník obecný, které jsou používány jako koření. Jenže kromě toho, že s nimi zvýrazníte chuť připravovaných pokrmů, mají kladné účinky na lidské zdraví. V asijské kultuře je navíc kardamom dlouhodobě vážený jako afrodiziakum. Účinkuje totiž na mužskou potenci a navíc zabraňuje únavě, což se dohromady může projevit při milostných hrátkách.

Vanilka a skořice

Vanilka i skořice patří mezi koření, která jsou používána hlavně do sladkých pokrmů. Jenže můžete je vyzkoušet rovněž jako afrodiziaka. Vanilka byla pro tyto účinky využívána už středoamerickými indiány. Skořice pak povzbuzuje působení estrogenu na pohlavní orgány, takže může mít kladný vliv na sexuální život. Proč je uvádíme dohromady? Protože nejlépe účinkují právě v kombinaci.

Hřebíček

Hřebíček sice není bylinkou, protože se jedná o sušený kalich s poupětem ze stromu hřebíčkovce kořenného, nicméně v našem výčtu musí mít své místo. Tomuto běžně používanému koření bývají přisuzovány především účinky proti bolesti, ale často bývá označováno i jako afrodiziakum. Díky tvaru hřebíčku, který připomíná penis, je ostatně v Asii již tisíce let považován za perfektní nástroj pro zvýšení mužského libida. Vyzkoušet ho tedy mohou i čeští pánové.

Další účinná přírodní afrodiziaka

dalších bylinek s afrodiziakálními účinky můžeme jmenovat šafrán (čnělky květů šafránu setého) či jasmín pravý, který rovněž podporuje sexuální touhu. Vyjma bylinek navíc existují i jiná přírodní afrodiziaka. Pro své pozitivní účinky na potenci a plodnost bývají např. doporučovány vlašské ořechy. Efektivně prý působí rovněž ananas, stejně jako guarana, tedy semena paulínie nápojné. Ta lze používat jako zdravější alternativu kávy, u jihoamerických indiánů jde však i o oblíbené afrodiziakum.

Sdílet příspěvek:

Diskuze k článku

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*