Babské rady na potenci a zlepšení erekce

Petržel má tedy celkově pozitivní vliv na krevní oběh
Petržel (zdroj: samphotostock.cz)

Problémy s erekcí nejsou ničím příjemným a v současné době sužují mnoho mužů, a to především v západním světě. Existuje ovšem řada způsobů, jak na tyto komplikace vyzrát.

Co způsobuje mužské problémy v ložnici?

Erektilní dysfunkce je označení stavu, kdy mají muži problém dosáhnout a udržet erekci, což může zapříčiňovat partnerské problémy. Na vině přitom může být řada faktorů. Erekce dosahují hůře muži ve vyšším věku, nicméně tento problém může odkazovat i k závažnějším zdravotním problémům, takže při dlouhodobých potížích byste rozhodně měli navštívit lékaře. Někdy jsou navíc na vině i léky, což znamená, že konzultace s odborníkem je skutečně podstatná.

Příčinou problémů s potencí ovšem může být také špatná životospráva, takže bývá doporučována celková změna jídelníčku, častější pohyb i delší pobyty v přírodě. Navíc byste se měli co nejvíce vyhýbat stresu, přičemž potíže mohou způsobovat i psychické problémy. Takto se vlastně tvoří začarovaný kruh. Muž s nalomenou psychikou má problémy s erekcí, což psychiku nahlodává ještě více. Mnozí výrobci nabízejí jako řešení zázračné pilulky, jež ovšem mohou být problematické. Lepší je zkusit přírodní cestu. Pro psychickou rovnováhu lze vyzkoušet např. třezalku, ale přírodní cestou je možné podpořit i samotnou erekci.

Babské rady na potenci a zlepšení erekce

Samozřejmě můžete vyzkoušet různé bylinky s afrodiziakálními účinky, které pomáhají zvýšit sexuální apetit. V tomto ohledu bývá doporučována např. petržel, která zlepšuje prokrvení pohlavních orgánů, dále kardamom, což je zdravé koření účinkující i na mužskou potenci, ale také vanilku a skořici, tedy běžně dostupné kuchyňské ingredience, které dohromady povzbuzují sexuální život.

Vsadit je ale možné nejen bylinky, ale také na plody přírodního světa. Na potíže s erekcí bývají doporučovány ořechy, přičemž největší úspěchy jsou přičítány vlašským ořechům. Dobré výsledky ale mívá rovněž zelenina jako např. špenát, díky němuž se v těle tvoří oxid dusnatý, který je pro kvalitní erekci důležitý. A podle některých babských rad na potenci prý dokonce účinkuje i česnek. Ten na jednu na stranu podporuje tvorbu testosteronu, na stranu druhou ho ale nedoporučujeme konzumovat před samotným pohlavním aktem…

Co doporučují babičky v jiných částech světa?

Rovněž další kultury znají spoustu zástupců přírodní medicíny, jež mohou pomoci v případě nedostatečné erekce. Kladný vliv je např. přisuzován mace, což je bulva řeřichy peruánské, která dle jihoamerických indiánů pomáhá nejen s impotencí, ale také s frigiditou. Ajurvédská medicína zase doporučuje mužům i ženám ašvagandu (tzv. indický ženšen) neboli plody vitánie snodárné. U nich se dokonce hovoří také o pozitivním vlivu při neplodnosti.

Zmínit musíme také pravý ženšen, který nejenže zlepšuje hormonální aktivitu u mužů i u žen, ale kladný vliv má rovněž na erekci a na sexuální funkce celkově. V neposlední řadě můžete vyzkoušet granátové jablko, jež bývá někdy označováno za vůbec nejlepší ovoce na podporu erekce, neboť pozitivně účinkuje na kardiovaskulární systém, zvyšuje hladinu oxidu dusnatého apod. Všechny tyto pomocníky či produkty z nich navíc bez problému seženete i v českých obchodech.

Sdílet příspěvek:

Diskuze k článku

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*