Sirup z meduňky – skvělý pro zklidnění žaludku

Meduňka lékařská (lat. Melissa officinalis) je bylinka, která je hojně využívána pro své léčivé účinky, ale díky citrónově-mátové vůni a příchuti nalezla uplatnění rovněž v rámci přípravy pokrmů.

Meduňka je vyhledávána především pro zklidňující účinky. Působí totiž kladně na psychické problémy, jakou jsou mírnější deprese, úzkosti anebo nespavost. Dále je vhodné užívání při žaludečních poruchách, tzn. třeba při nechutenství, nadýmání či překyselení žaludku. V neposlední řadě pozitivně působí při nachlazení, onemocnění žlučníku, křečích, bolestivé menstruaci či vysokém krevním tlaku. A dodejme, že meduňku mohou bez problémů užívat také děti.

I díky tomu si doporučujeme doma udělat velmi chutný meduňkový sirup, který můžete užívat na zklidnění, můžete si z něj udělat domácí limonádu, nebo si s ním dochutit čaj.

Fáze 1:

Na sirup si připravíme přibližně 40 stonků meduňky.

Sirup z meduňky - skvělý pro zklidnění žaludku

Fáze 2:

Stonky meduňky nahrubo nasekáme keramickým nožem a necháme vylouhovat v převařené, vychladlé vodě (2 litry) 24hodin.

Fáze 3:

Po macerování vše scedíme a bylinky přes plátýnko vymačkáme. Přidáme 1,5 kg cukru (můžete i méně) a 2 lžíce kyseliny citrónové (nebo 4 citrony). Vše pak přibližně 3 minuty povaříme.

Sirup z meduňky - skvělý pro zklidnění žaludku

Fáze 4:

Horký sirup plníme do horkých čistých sklenic a hned uzavřeme aby chytlo víčko.

Sirup z meduňky - skvělý pro zklidnění žaludku

Sdílet příspěvek:

Vitamín C – zpomaluje proces stárnutí

Vitamíny a minerály
03/04/2018 Petr Sivok 0
„Céčko“ patří mezi ve vodě rozpustné vitamíny, patří tedy do stejné skupiny jako B-komplex. Mluví a píše se o něm poměrně často. A skutečně jde o velmi podstatnou látku, kterou by měli v dostatečnému množství [...]

Bylinky na krevní tlak

Bylinky na
21/07/2019 Petr Sivok 0
Krevní tlak by měl být v normálu. Problémem dneška je ovšem nízký krevní tlak (hypotenze) a především vysoký krevní tlak (hypertenze). S těmito potížemi vám nicméně mohou pomoci některé bylinky. Srdečník obecný Pokud chcete vyzkoušet bylinky na [...]

Diskuze k článku

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*