Tinktura z třezalky (recept) – při bolestech hlavy a nespavosti

Účinky třezalky tečkované jsou opravdu velmi široké, tak například při bolestech hlavy, nespavosti, neklidu, nervové slabosti, žaludečních křečích apod., nicméně pro její použití existují mnohá úskalí. Neměla by se totiž kombinovat s mnoha léčivy, a to např. s antidepresivy, léky na cholesterol. Kromě toho může snižovat účinnost hormonálních antikoncepčních přípravků. 

Připravíme si:

  • květy třezalky
  • vodka 40 %
Tinktura z třezalky (recept) - při bolestech hlavy a nespavosti
Tinktura z třezalky (recept) - při bolestech hlavy a nespavosti

Fáze 1: Květ třezalky jsme jemně promnuli v hmoždíři, vložili do vhodné sklenice a zalili vodkou (40%) tak, aby bylo vše ponořeno, tinktura se téměř okamžitě zbarví do červena.

Tinktura z třezalky (recept) - při bolestech hlavy a nespavosti

Fáze 2: Láhev jsme dobře uzavřeli a nechali stát v teple nejméně 14 dní, denně protřepáváme, poté scedíme přes plátýnko a slejeme do vhodných lahviček s kapacím uzávěrem.

Tinktura z třezalky (recept) - při bolestech hlavy a nespavosti

Dávkování: Třezalku je vhodné užívat po delší dobu, jelikož se její účinky projeví nejdříve za 2 týdny. Pokud trpíte nějakým závažnějším onemocněním (například roztroušenou sklerózou), je vhodné třezalku užívat i dlouhodobě. Jinak třezalku užívejte v kůře o době trvání maximálně 6 týdnů. Poté přibližně na 3 měsíce vynechejte. Po skončení této doby můžete třezalku opět užívat.

Sdílet příspěvek:

Medvědí česnek v másle (recept) – skvělé třeba na steak

Oleje, masti a tinktury
23/05/2020 Katerina 1
Medvědí česnek (správně česnek medvědí) je jedním z prvních poslů jara, který nám stejně jako třeba sněženka podsněžník může po zimě výrazně pomoci nabrat novou vitalitu. Používají se čerstvé listy, protože sušením ztrácejí léčivé účinky. Drobně [...]

Diskuze k článku

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*