Přírodní léky na sexuální potíže

Petržel má tedy celkově pozitivní vliv na krevní oběh
Petržel (zdroj: samphotostock.cz)

Sex je nedílnou součástí každého fungujícího vztahu. Pokud tedy v ložnici něco neklape, může to mít neblahý vliv na život obou partnerů. Ti ale mohou vyzkoušet účinná přírodní afrodiziaka.

Přírodní afrodiziaka mohou fungovat i v 21. století

Přírodní afrodiziaka jsou známá po celém světě. Už zástupci starých kultur věděli, že pokud jsou nějaké potíže na loži milenců či novomanželů, mohou sáhnout po pomocnících z přírodního světa. V současné době se sice na Západě řeší problémy v ložnici často syntetickými léčivy a navíc existují různé „zázračné“ pilulky, o jejichž účincích lze ovšem polemizovat. Stále lze ale ještě vyzkoušet přírodní léky na potíže v ložnici, které mohou pomoci.

Přírodní afrodiziaka, která najdete běžně v kuchyni

Máte-li doma petržel, vězte, že tato oblíbená kuchyňská ingredience zvyšuje prokrvení pohlavních orgánů, takže může zabrat i při potížích v ložnici. Ovšem pozor! Ve větším množství by petržel neměly používat těhotné a kojící ženy. Může totiž např. vyvolat potrat. Vyzkoušet lze ale i další běžné kuchyňské ingredience. Sáhnout je možné např. po celeru nebo hřebíčku. Do souvislosti s lepší sexuální potencí navíc bývají dávány i vlašské ořechy.

Vsaďte na kotvičník zemní!

Afrodiziakální účinky jsou často přisuzovány kotvičníku zemnímu, jenž je dokonce považován za rostlinu, která má jedny z nejlepších účinků na sexuální život vůbec. Ne nadarmo je tedy označována za rostlinné afrodiziakum. Kotvičník zemní by měl zvyšovat hladinu pohlavních hormonů, tzn. testosteronu u mužů a estrogenu u žen. Pozitivně tedy působí na pohlavní život a někdy se dokonce uvádí i jeho kladný vliv na problémy s reprodukcí.

Exotické přírodní léky na sexuální potíže

Sexuální problémy neřešili a neřeší pouze lidé na Západě. Proto existuje mnoho přírodních afrodiziak, jež jsou populární v jiných kulturách. Tak například jasmín je součástí tradiční čínské medicíny, kde je ceněn nejen pro svůj kladný vliv na psychiku, ale také pro zvyšování sexuální touhy. V Asii je rovněž používána ašvaganda neboli vitánie snodárná, a to muži i ženami při sexuálních poruchách či jako afrodiziakum. Rovněž se o ní říká, že pomáhá při neplodnosti.

Další přírodní léky na sexuální potíže pocházejí z Jižní Ameriky. Na mysli máme např. guaranu neboli paulinii nápojnou, která je u mnoha místních Indiánů oblíbeným afrodiziakem. Stejně je ovšem ceněna řeřicha peruánská neboli maca. Kuželovitá bulva nachází uplatnění při potížích s impotencí či frigiditou, ale zároveň disponuje afrodiziakálními účinky. Vyzkoušet ostatně můžete i ananas, neboť i toto běžně dostupné tropické ovoce může pomoci při potížích v ložnici.

Sdílet příspěvek:

Babské rady na vysoký krevní tlak

Babské rady
10/08/2019 Petr Sivok 2
Vysoký krevní tlak se v současném světě (minimálně na Západě) týká až jedné pětiny obyvatel. Bývá přitom řazen mezi civilizační choroby, které mají na svědomí obrovské množství úmrtí. Krevní tlak nemusí být pouze vysoký, ale také [...]

Diskuze k článku

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*