7 komentářů

 1. Hledám jestli někdo vyrábí ruční tabletkovač, abych si mohl z usušeného a rozdrceného rakytníku (hlívy, kustovnice, ) mohl udělat tablety na užívání.

   • Nechci Vás urazit, ale Vaše odpověď mi hodně dala. Prosím Vás lidi na internetu, pokud Váš názor neposune řešení dopředu, nechte jej odpočívat doma.

    • Dobrý den,

     našim čtenářům se snažíme vždy odpovědět i v případě že o řešení nevíme.

     Hezký den

 2. všem doporučuji:
  plody rakytníku oprat ve studené vodě, okapat,nechat oschnout na utěrce. Tyčovým mixérem rozmixovat ne úplně do hladka, spíše na kaši. přidat a zamíchat moučkový cukr, váhově 1:1.Uchovat po 2 dny v nádobě v lednici a často promíchat. Pak dát do malých skleniček, uzavřít a do ledničky. Užívat 1 lžičku dennně nalačno, zapít vlažnou vodou. Za celou zimu jsme nebyli nachlazení ani nemocní.
  Jde to dělat i ze zmražených plodů. Dělám to vždy ze 20 dkg.

 3. Dobry den ,loni jsem delala z rakytniku vse mozne ,bohuzel jsemstratila napsane recepty a na inter. je take nemohu najit ,muzete mi pomoci ,dekuji Bankova

  • Dobrý den,

   zkusíme co nejdříve připravit na to článek – ohledně zdrojů na recepty to je samozřejmě těžší, ale i na internetu se dá toho dost najít otázka jak velká je kvalita inzerátů.

   Děkujeme

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*