Babské rady na bolest hlavy, které mohou rychle pomoci

Jaké jsou babské rady na bolest hlavy

Bolest hlavy trápí alespoň jednou za čas každého z nás. Ačkoli se tuto potíž nedoporučuje podceňovat, v mírnějších případech existuje spousta technik, jež vám mohou ulevit. Vyzkoušet lze např. babské rady na bolest hlavy.

Bolesti hlavy mají různé příčiny

Hlava vás může bolet, pokud jste to předešlý den přehnali s alkoholem. Jenže příčin existuje daleko víc a takové potíže mohou být dlouhodobého charakteru. Na vině je často přepracování, přetížení krční páteře, únava, stres či migréna, což je nemoc, za kterou mohou ve dvou třetinách případů dědičné faktory. Příčinou navíc bývá také kocovina. Bolesti hlavy ovšem mohou signalizovat i závažnější onemocnění, a to včetně nádoru! Pokud tedy trvají dlouho, nic nepodceňujte a vyrazte k lékaři. Sužuje-li vás ale tento problém krátce a není nijak intenzivní, můžete vyzkoušet také babské rady na bolest hlavy.

Nepodceňujte pitný režim

Jednou z příčin bolestí hlavy je dehydratace, tedy nedostatek tekutin, který zapříčiňuje narušení vnitřní rovnováhy organismu. Pitný režim proto rozhodně nepodceňujte, jinak vám zhoustne krev, zpomalí se zásobování buněk kyslíkem a důsledkem budou právě bolesti hlavy. Pokud tento stav nastane, vypijte vodu s citrónem, který působí zásaditě na organismus. Doplňme, že bolesti hlavy po alkoholu jsou způsobeny právě dehydratací, protože tento druh nápojů odvodňuje.

Babské rady na bolest hlavy: vyzkoušejte bylinky

Při bolestech hlavy, které jsou především spojeny s chřipkou či nachlazením, vám může účinně pomoci rýmovník, stejně jako produkty z něj – sirup či čaj. Mezi další bylinky, jež lze vyzkoušet, patří např. fialka vonná, kozlík lékařskýanebo kokoška pastuší tobolka. Často patří mezi babské rady na bolest hlavy rovněž devětsil lékařský, tedy rostlina, která byla hojně využívána ve středověku, protože jí byly přisuzovány takřka zázračné účinky a používána bývá i dnes.

Vyzkoušejte specifické techniky  

Při mírnějších bolestech můžete vyzkoušet aromaterapii či akupresuru, což je stlačování specifických míst, v tomto případě spánků a kostí v prohlubni mezi obočím a nosem. Opět si přitom můžete vzít na pomoc bylinky. Pomoci vám může fialkový ocet, levandulová sůl či mast z rýmovníku. Pokud vás bolí hlava např. z častého sezení u počítače, běžte se projít (ideálně na čerstvý vzduch). Jestliže problém nepolevuje, můžete rovněž podstoupit masáž krku. Někdy postačí se pouze protáhnout, případně vyzkoušejte některé cvičení na ztuhlé krční svalstvo. Zkusit pak lze i studený obklad.

Babské rady na bolest hlavy, které se mohou zdát podivné

Některé babské rady na bolest hlavy se mohou zdát extravagantní, ale nikde není psáno, že vám od tohoto problému nemohou ulevit. Lze např. vypít šálek kuřecího vývaru, který by měl účinkovat proti dehydrataci. Studený obklad také není jedinou možností, jak se zbavit nepříjemných pocitů. Jedna babská rada na bolest hlavy kupříkladu říká, že stejně fungují plátky syrových brambor, anebo na kolečka nakrájená okurka. Ve vaně pak můžete vyzkoušet techniku změny teploty, kdy si na šíji pustíte nejprve teplou, pak studenou vodu a tento postup opakujete.

Upozorňujeme: pokud vás bolí hlava jako následek pití alkohol (třeba v důsledku novoročních oslav), pomoci vám mohou i netradiční rostliny jako např. opuncie mexická. Některých „zaručených“ postupů byste se měli naopak vyvarovat. Tak například vám rozhodně nepomůže káva, která stejně jako alkohol dehydruje. A jak už jsme zmínili výše, nedostatek tekutin je jednou z příčin bolestí hlavy.

Sdílet příspěvek:

Diskuze k článku

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*