Přírodní léky pro zvýšení imunity a obranyschopnosti

Echinacea (zdroj: vlastní fotoarchiv autora)

Správně fungující imunita je naprosto zásadní pro naše zdraví. Díky obranyschopnosti se totiž náš organismus může efektivněji bránit negativním vlivům z prostředí.

Tinktura z třapatky nachové

Třapatka nachová neboli echinacea bývá řazena mezi velmi účinná přírodní antibiotika. Nejčastěji se přitom dává do souvislosti s podporou imunity, neboť dokáže stimulovat imunitní systém. Původní domovinou rostliny je přitom Severní Ameriky. A právě místní Indiáni ji v minulosti používali jako prevenci různých nemocí, což svědčí o mnohém. Pokud tedy chcete pracovat na své imunitě, podle našeho postupu si můžete snadno připravit tinkturu z třapatky nachové.

Křemelina

Název křemelina asi mnoho lidí doposud nikdy neslyšelo. Jedná se o sypkou horninu, kterou vesměs tvoří části opálové schránky rozsivek (jednobuněčné řasy). Ačkoli to může znít zvláštně, v posledních letech jde o jednu z novinek na trhu se zdravou výživou. Tento prášek nemá žádnou chuť ani zápach a stačí jej rozpustit ve vodě. A účinky? Křemelina působí pozitivně především na imunitní systém, takže rovněž zvyšuje obranyschopnost organismu.

Rukola setá

Rukola setá je listová zelenina, která stejně jako ostatní zástupci této skupiny rostlin obsahuje spoustu vlákniny. Tím se mj. podílí na správném fungování trávicí soustavy. Zeleninu s jemnou pikantní chutí je ideální konzumovat zasyrova. Rukola pak může mít mnoho dalších pozitivních vlivů na lidské zdraví. Dokáže např. podporovat imunitu, takže sužují-li vás často nemoci, zařaďte ji do svého jídelníčku, třeba jako přílohu k běžně konzumovaným pokrmům.

Zázvorový sirup

Ačkoli chuťově asi nesedne úplně každému, zázvor patří k nejpoužívanějším kořením v našich kuchyních. Kromě toho, že pokrmům dodává výraznou chuť, působí v mnoha ohledech kladně na lidské zdraví. Při pravidelném užívání zvyšuje obranyschopnost organismu, takže se jedná o další účinný přírodní lék na zvýšení imunitu. K tomuto účelu si lze připravit zázvorový sirup, který je v některých rodinách pravidelně užíván po lžičkách jako doplněk stravy.

Rakytníkový sirup

Rakytník, resp. jeho oranžové bobule jsou další zdraví prospěšnou surovinou na nejrůznější zdravotní neduhy. Opět se přitom jedná o přírodní lék pro zlepšenou funkci imunity, a to nejen proti chorobám, ale také proti infekcím i zvýšenému stresu. V tomto ohledu vám doporučujeme připravit si rakytníkový sirup, který je velmi zdravý, zároveň ale bude chutnat celé rodině. Pokud si jej vyrobíte, budete mít doma prostředek pro zvýšení obranyschopnosti organismu na celý rok.

Tip na závěr: obranyschopnost organismu je oslabována především zvýšeným vlivem stresu. Pro lepší funkčnost imunity je tedy nejdůležitější zdravý životní styl a vhodné je odstranit i další jednotlivé stresory (nevyhovující práce, konflikty ve vztazích apod.).

Sdílet příspěvek:

Diskuze k článku

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*