Třezalková mast s levandulí (recept) – přírodní antibiotický účinek

Vyrobte si doma rychle a jednoduše třezalkovou mast s levandulí, která Vám pomůže hned s několika zdravotními potížemi. Třezalková mast má přírodní antibiotický účinek a pomůže vyléčit: popáleniny, kůže spálená sluncem, špatně se hojící rány, infekce, infekční a hnisavé rány, hemeroidy, plíseň na nehtech, plíseň na kůži, popraskaná kůže, popraskané paty, praskliny, jizvy, strie, vyrážka, ekzém, záněty, zánět, regenerace, hojení.

Připravíme si:

  • domácí vepřové sádlo (můžeme použít bambucké máslo či kokosový olej)
  • sušenou levanduli a třezalku
Třezalková mast s levandulí (recept) - přírodní antibiotický účinek

Fáze 1: Jako základ masti jsme použili domácí vepřové sádlo, které je velmi blízké lidskému tuku, dobře se vstřebává a kůže ho využije. Je to kvalitní nosič léčivých látek obsažených v bylinách, i samotné vepřové sádlo je vhodné k léčbě různých ekzémů. Použít ovšem můžete i například bambucké máslo či kokosový olej. Tuk necháme rozpustit ve vodní lázni a vložíme sušené bylinky tak, aby byly zcela ponořené. Necháme ve vodní lázni macerovat nejméně hodinu.

Třezalková mast s levandulí (recept) - přírodní antibiotický účinek

Fáze 2: Další den mast opět rozehřejeme a postup opakujeme několik dalších dní (čím více tím lépe). Nakonec rozpuštěnou mast scedíme přes plátýnko a nalijeme do vhodných kelímků.

Třezalková mast s levandulí (recept) - přírodní antibiotický účinek

Fáze 3: Mast uchováváme v chladu, na postižená místa mažeme několikrát denně v tenké vrstvě. O případném použití masti u malých dětí se raději informujte u pediatra. 

Sdílet příspěvek:

Tipy na přírodní vánoční dekorace a ozdoby

Rady, tipy a novinky
20/12/2021 Petr Sivok 0
Ačkoli v posledních desetiletích převládaly v mnoha českých domácnostech umělé vánoční dekorace a ozdoby, aktuálně se opět obracíme k tradicím. Řada lidí tak začíná dávat přednost ryze přírodním produktům. Tradiční vánoční dekorace a ozdoby Příklon k tradicím je v současné [...]

Diskuze k článku

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*