Hojivá mast z kaštanů – výborná při problémech s křečovými žilami nebo hemoroidy

Venku nám pomalu dozrávají kaštany (jírovec maďal), že mají semena či další části jírovce maďalu léčivé účinky mnoho lidí vůbec netuší. Přesto mohou pomoci s mnoha neduhy, ačkoli to není bez rizik. V každém případě kladně působí zejména na oběhovou soustavu, neboť pomáhají při léčbě křečových žil a kladně působí rovněž na cévy a vlásečnice (jemné cévy, které propojují tepny a žíly). Pozitivní vliv kaštanů se navíc může projevovat rovněž v případě potíží s hemoroidy, tedy s cévními strukturami za řitním otvorem.

Připravili jsme si pro vás hojivou mast z kaštanů, které vám pomohou při problémech s křečovými žilami, metličkovými žilkami nebo hemoroidy. Zajděte si tedy kaštany nasbírat a vyrobte si hojivou mast. Do masti jsme ještě přidal další bylinky: řebříček – pro jeho svíravý a regenerující účinek měsíček a heřmánek pro jejich protizánětlivé a zklidňující účinky a podporu hojení ran, jizev i zánětů.

Fáze 1:

Připravíme si: 500ml kokosového oleje, 3 hrsti jemně nakrájených plodů kaštanu, 2 hrsti sušeného řebříčku, 1 hrst sušeného měsíčku a 1 hrst sušeného heřmánku, pár kapek levandulového éterického oleje a 10g nadrobno nakrájeného včelího vosku.

Hojivá mast z kaštanů - výborná při problémech s křečovými žilami nebo hemoroidy

Fáze 2:

Připravené kaštany a bylinky si jemně nakrájíme.

Hojivá mast z kaštanů - výborná při problémech s křečovými žilami nebo hemoroidy

Hojivá mast z kaštanů - výborná při problémech s křečovými žilami nebo hemoroidy

Fáze 3:

Rozpustíme 500ml kokosového oleje, 3 hrsti jemně nakrájených plodů kaštanu, 2 hrsti sušeného řebříčku, 1 hrst sušeného měsíčku a 1 hrst sušeného heřmánku. V tomto množství jsou byliny a kaštany tak akorát potopené, aby nevyčuhovaly. Směs opatrně zahřejeme na max. 80C, necháme přibližně 30 minut a poté necháme vychladnout. Tento postup se zahříváním opakujeme 7 dní po sobě.

Hojivá mast z kaštanů - výborná při problémech s křečovými žilami nebo hemoroidy

Fáze 4:

Po posledním zahřívání mast přecedíme přes plátýnko a do získané tekutiny přidáme pár kapek levandulového éterického oleje a 10g nadrobno nakrájeného včelího vosku, které necháme rozpustit, aby mast měla lepší konzistenci. Výsledná mast krásně voní a má žlutou barvu po měsíčku. Mast je vhodná při při křečových žílách, rozšířených žilkách a její hojivé účinky oceníte při problémech s hemoroidy. Jemně se maže na postižená místa 2-3x denně, v případě žilních problémů odspodu nahoru směrem k srdci 3.

 

Sdílet příspěvek:

Diskuze k článku

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*