Řeřicha (pěstujeme) – jednoduše si ji vypěstujete doma

Řeřicha je velmi zdravá bylinky, mimo jiné dokáže pomoci s posílením imunity, takže se ji vyplatí konzumovat kupříkladu v období chřipkových epidemií, přičemž kladně působí i při nachlazení a kašli. Skvělá je pak také k doplnění vitamínů po zimě. Vzhledem k tomu, že také dokáže působit protizánětlivě, můžete ji zkusit konzumovat při zánětech ledvin nebo močového měchýře. Ledviny navíc čistí a působí močopudně.

Možná ani nevíte jak jednoduché je řeřichu doma vypěstovat. Tato nenáročná bylinka vám vyroste i v misce s namočenou vatou přímo před očima za pár dní. Semínka stojí asi 8,- Kč.

Řeřicha (pěstujeme) - jednoduše si ji vypěstujete doma
Řeřicha (pěstujeme) - jednoduše si ji vypěstujete doma

Semínka zaléváme denně, vata musí být stále vlhká.

Řeřicha (pěstujeme) - jednoduše si ji vypěstujete doma

Přidávám ji do pomazánek, na brambory, do salátů nebo jen tak na chleba. Řeřicha dokáže pročistit játra, žlučník, ledviny, krev i trávicí trakt, je to takřka univerzální lék. Obsahuje hodně vitamínu C, vitamíny B1, B2, B3, B6, K, provitamín A, z minerálních látek hlavně železo, vápník, hořčík, fosfor, síru, draslík a dokonce i trochu jódu.

Řeřicha (pěstujeme) - jednoduše si ji vypěstujete doma

Sdílet příspěvek:

Tinktura z echinacey (recept): efektivně podporuje imunitu

Oleje, masti a tinktury
04/05/2021 Petr Jiránek 0
Echinacea neboli třapatka nachová je léčivá rostlina, kterou po staletí využívali severoameričtí indiáni. V současné době ovšem nachází uplatnění po celém světě. Řadí se totiž mezi účinná přírodní antibiotika, která výrazně podporují imunitu. Pomáhá přitom při [...]

Bylinkový čaj na kašel a průdušky (recept)

Čaje
08/02/2020 Katerina 0
Průdušky patří mezi důležité orgány dýchací soustavy. Vedou totiž vzduch do plic a zase ven. Pokud tedy nefungují tak, jak mají, určitě se při dýchání nebudete cítit komfortně. Největším problémem obvykle bývá zánět průdušek neboli bronchitida. [...]

Diskuze k článku

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*