Bylinkový olej na vaření (recept) – využití ve studené i teplé kuchyni

Často a rádi vaříte? Co si takhle doma vyrobit bylinkový olej na vaření. Bylinkový olej používáme ve studené i teplé kuchyni, jemně jím dochutíme zeleninové a těstovinové saláty nebo ho přidáváme při dušení k masu pro zvýraznění chuti.

Připravíme si:

  • libovolně nasušené bylinky (volíme šalvěj, dobromysl, tymián)
  • olivový olej extra panenský
Bylinkový olej na vaření (recept) - využití ve studené i teplé kuchyni

Fáze 1: Libovolně nasušené bylinky (u čerstvých bylinek by obsah vody mohl způsobit plíseň) vložíme do vhodné skleničky. Zvolili jsme šalvěj (povzbuzuje chuť k jídlu), dobromysl (je dobrá na žaludek a proti plynatosti) a tymián (zlepšuje trávení). Můžete přidat bylinky dle Vašich možností a chutí, nebo můžete přidat i chilli papričky či kuličky celého pepře.

Bylinkový olej na vaření (recept) - využití ve studené i teplé kuchyni

Fáze 2: Vše zalijeme kvalitním olejem, použili jsme olivový olej extra panenský. Můžete použít i slunečnicový. Uzavřeme a necháme v temnu odležet, aby se do oleje uvolnilo aroma bylinek.

Bylinkový olej na vaření (recept) - využití ve studené i teplé kuchyni
Sdílet příspěvek:

Konopí seté: nebezpečná droga, nebo léčivá rostlina?

Herbář léčivých rostlin
12/09/2022 Petr Sivok 0
Ač je konopí seté často postaveno mimo zákon, jeho zdravotní účinky jsou vskutku zajímavé. Zamezuje totiž kupříkladu ucpávání cév, čímž předchází ateroskleróze. Výskyt: konopí je člověkem pěstováno odedávna. Ačkoli zřejmě pochází ze Střední Asie, jeho [...]

Diskuze k článku

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*