Tinktura z kokošky pastuší tobolky (recept)

Kokoška pastuší tobolka je známá především tím, že má schopnost zastavovat či snižovat vnější a vnitřní krvácení. Z tohoto důvodu byla v minulosti hojně využívána, ale v případně nouze ji lze použít i dnes. Kokošku pastuší tobolku je samozřejmě možné užívat i vnitřně.

V tomto receptu se zaměříme na výrobu domácí tinktury z kokošky pastuší tobolky.

Připravíme si:

  • čerstvou kokošku pastuší tobolku (stonky, listy, květy i šešulky)
  • režná nebo ovocná pálenka
Tinktura z kokošky pastuší tobolky (recept)
Tinktura z kokošky pastuší tobolky (recept)

Fáze 1: Čerstvou kokošku pastuší tobolku, tj. stonky, listy a květy i s šešulkami, nakrájíme nadrobno a volně naplníme až po hrdlo láhev, vše zalijeme 38-40% režnou nebo ovocnou pálenkou (bylinky musí být ponořené).

Fáze 2: Necháme stát 14 dní v teple, občas protřepeme.

Tinktura z kokošky pastuší tobolky (recept)

Dávkování: U tinktur obecně platí dávkování 1 kapka tinktury na 1 kg hmotnosti člověka rozdělit do 3 denní dávek (60 kg člověk bude užívat 3×20 kapek denně).

Sdílet příspěvek:

Borůvkovo banánové smoothie (recept), pro ranní start

Recepty
15/03/2017 Katerina 0
Borůvkovo banánové smoothie je velmi dobré pro ranní start do nového dne, svým obsahem sacharidů, vláknin a vitamínu je ideální snídání pro každého znás, zejména pro sportovce. Borůvky navíc obsahují ještě celou řadu dalších prospěšných látek. [...]

Vitamín C – zpomaluje proces stárnutí

Vitamíny a minerály
03/04/2018 Petr Sivok 0
„Céčko“ patří mezi ve vodě rozpustné vitamíny, patří tedy do stejné skupiny jako B-komplex. Mluví a píše se o něm poměrně často. A skutečně jde o velmi podstatnou látku, kterou by měli v dostatečnému množství [...]

Diskuze k článku

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*