Rozmarýnový olej (recept) – skvělý na posílení nervové soustavy

Rozmarýn obsahuje řadu účinných látek, ať už se jedná o silice, organické kyseliny, třísloviny či flavonoidy. Poměrně výjimečný je v tom, že zvyšuje krevní tlak, čímž zlepšuje prokrvení těla. Rozmarýn lékařský dále podporuje činnost jater, zvyšuje tvorbu a vylučování žluči a pomáhá i při různých problémech s trávící soustavou. Navíc má i zklidňující účinky a jeho užívání může být prevencí proti některým druhům rakoviny. Uplatnění této bylinky je možné také při různých kožních problémech. Je totiž velmi vhodná k čištění pletí, při tvorbě ekzémů a hodí se i k lepšímu hojení ran a pohmožděnin.

Nyní se však již zaměříme na přípravu domácího rozmarýnového oleje. Co budeme potřebovat? Není toho mnoho, postačí panenský olivový olej, kuličky pepře a snítka rozmarýnu.

Rozmarýnový olej (recept) - skvělý na posílení nervové soustavy

Příprava:

Naložíme snítky rozmarýnu do extra panenského olivového oleje společně s pár kuličkami pepře. Necháme 14 odležet, občas protřepeme. Po 14 dnech máme skvělý domácí rozmarýnový olej.

Rozmarýnový olej (recept) - skvělý na posílení nervové soustavy

Olej můžete použít k dochucení těstovinových salátů, do marinády, hodí se k rybě i ke kuřecímu masu i na dochucení dušené zeleniny.

Sdílet příspěvek:

Diskuze k článku

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*