Réunion – navštivte úchvatný ostrov plný zeleně

Rajčata Arbus

Ostrov Réunion, který leží v Indickém oceánu mezi Madagaskarem a Mauriciem, bude příjemným šokem pro milovníky hor, jejichž stěny jsou pokryty zelení. Návštěvníky ze zahraničí navíc zaujmou i nekonečné botanické zahrady, případně mnoho míst, které neokupují davy turistů. Hlavní atrakcí na tomto malém ostrově, který je jako zámořský region Francie i přes svou polohu členem Evropské Unie, je sopka Piton de la Fournaise (2 632 m n. m.). Turisté se zde totiž z bezpečné vzdálenosti mohou kochat sopečnými erupcemi. Zajímavých míst se ale na ostrově nachází více.

Horská příroda a botanické zahrady na Réunionu

Pokud každý den brzy ráno vstanete vyběhnete do místních vysokých hor, odměnou vám bude krásný výhled na panenskou zeleň. Vydat se navíc můžete na horu Piton des Neiges, která je s 3 069 m n. m. nejvyšší horou celého Indického oceánu. Na Réunionu si díky tomu přijdou na své především sportovci a příznivci aktivní dovolené. Na druhou stranu se tu určitě nebudou nudit ani méně aktivní turisté. Ti mohou např. navštívit hlavní město Saint-Denis, nebo se vydat k městečku St-Leu, nad nímž se na svazích nalézá významná botanická zahrada a centrum ochrany přírody.

Na čem si na ostrově Réunion pochutnat?

Celý ostrov lemuje cukrová třtina, ze které se vyrábí rum či třtinový cukr, jejž si mimochodem můžete koupit i u nás. Jelikož se Réunion nachází v tropickém pásmu, pěstuje se zde výborné čerstvé ovoce. Na každý výlet se tedy můžete denně vydat posíleni liči, banány, ananasy, citrusy, marakujou či mangem. Ochutnat však lze i místní zeleninu jako např. chouchou. Za nás doporučujeme vyzkoušet všechno. Budete-li mít v každém případě štěstí, na svých toulkách ostrovem potkáte divoce rostoucí aloe vera, chlebovník nebo třeba celý bambusový les.

Upozorňujeme: úředním jazykem na Réunionu je francouzština, takže anglicky se domluvíte jen v restauracích a hlavním městě.

[supsystic-gallery id=’30‘]

Sdílet příspěvek:

Diskuze k článku

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*