Mauricius: ráj pro milovníky přírody v Indickém oceánu

výrobna rumu

Bílé pláže, golfové greeny, skvělý rum a úchvatná příroda, které dominují hory  – takový je Mauricius. Tento ostrovní stát v Indickém oceánu tvoří stejnojmenný ostrov, jehož pobřeží lemuje korálový útes takřka po celé délce, a také několik menších ostrov. Bývalá britská kolonie nás překvapila tím, že nebyla přeplněna turisty v takovém množství, jak jsme očekávali.

Mauricius je mimo jiné rájem pro vodní sporty. Díky větrnému počasí se dá na moři provozovat např. windsurfing či kiteboarding, tedy jízda na speciálním prkně za pomoci tažného draka. Na své si zde ale přijdou především turisté, které míří do exotických destinací za krásnou přírodou a gurmánskými zážitky. Nejzábavnější pro nás, milovníky bylinek, je na Mauriciu ovoce, zelenina a čaje.

Mauricius okouzlí všechny smysly

Čerstvé avokádo, dračího ovoce s velmi zajímavou chutí, kokosová voda, marakuja, ananasy a banány jsou zdrojem opravdu kvalitního přírodního cukru. Ten vás nejen nabije energií k nejrůznějším sportovním aktivitám a objevování krás ostrova, ale zároveň vám svou čerstvostí a dokonalou chutí zvedne náladu na maximum.

Mimo lokálních trhů a ovocných stánků, jež najdete téměř u každé silnice, ostrov nabízí pestrou škálu lahodných čajů. Tak například čajová plantáž Bois Cheri umožňuje vyjma prohlídky továrny také ochutnávku čerstvých čajů, kterou ocení milovníci tohoto tradičního nápoje. Rozhodně vám tedy doporučujeme tuto prohlídku absolvovat a na jejím konci vyzkoušet i ledový čaj, jenž osvěží.

Mauricius je známý i výrobou třtinových rumů, což ocení příznivci dobrého alkoholu. Prémiový rum Chamarel vás např. okouzlí dokonalou chutí. Navíc doporučujeme navštívit destilérku Chamarel Rum, která se nachází na jihovýchodě ostrova. Oblast Chamarel přitom potěší i milovníky nádherné přírody, neboť hraje všemi barvami a úchvatné jsou také až stometrové vodopády na řece St. Denis.

[supsystic-gallery id=’29‘]

Sdílet příspěvek:

Diskuze k článku

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*