Medvědí česnek v olivovém oleji (recept): celoroční zásobárna živin

Medvědí česnek je léčivá bylinka, jíž lze využít různými způsoby. Naložit si ji můžete kupříkladu v olivovém oleji, protože pak vám vydrží po celý rok. Medvědí česnek je účinný při detoxikaci, neboť se podílí na odstranění škodlivých látek, dále má pozitivní vliv na trávení či kardiovaskulární soustavu (kladně působí na krevní tlak, hladinu cukru i cholesterolu), stejně jako na močový měchýř a ledviny. Pomoci může i při chřipce a nachlazení a navíc účinkuje i zevně, a to např. při hojení ran.

Připravíme si:

  • 150 g čerstvých listů medvědího česneku
  • 1 lžička mořské soli
  • 150 ml olivového oleje
Medvědí česnek v olivovém oleji (recept): celoroční zásobárna živin

Fáze 1: 150 g omytých, osušených listů dáme do mixéru, rozmixujeme, přidáme 1 lžičku soli (ideálně mořské) a 150 ml olivového oleje (ideálně extra panenského).

Medvědí česnek v olivovém oleji (recept): celoroční zásobárna živin

Fáze 2: Vše promícháme a naplníme do čisté skleničky, kterou jsme nechali chvíli v troubě na 100 °C sterilizovat. Nahoru nalijeme ještě olivový olej, aby směs déle vydržela, uzavřeme víčkem a uchováváme v lednici, kde vydrží několik měsíců (i rok).

Použití: Medvědí česnek v olivovém oleji je plný vitamínů a výborný do těstovin, zapékaných pokrmů, do pomazánek i pod maso.

Sdílet příspěvek:

Diskuze k článku

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*