Kapky z lichořeřišnice (recept) – skvělá tinktura při problémech s močovým měchýřem

Hotové kapky z lichořeřišnice

Ač je lichořeřišnice díky vzhledu často pěstována pro svou krásu, má také mnohé léčivé účinky – antibiotické, antibakteriální a antivirotické. Výše zmíněná látka glukotropaeolin je vylučována močí a v menší míře dýchacími cestami. Ještě než však naše tělo opustí, působí bakteriostaticky na stafylokoky, Proteus vulgaris, streptokoky, salmonely apod. Pomáhá tedy především při léčbě zánětů močového měchýře a kladně účinkuje i při zánětech horních cest dýchacích.

Více informací najdete v našem článku o lichořeřišnici.

Nyní se podíváme na to, jak si doma jednoduše vyrobit kapky z lichořeřišnice:

Fáze 1:

Listy lichořeřišnice jsem nakrájeli nadrobno, semena jsem rozdrtili. Vše jsem vložili do čisté skleničky a zalili jsem to 40% vodkou.

Kapky z lichořeřišnice (recept) - skvělá tinktura při problémech s močovým měchýřem

Fáze 2:

Za občasného protřepání necháme minimálně měsíc macerovat. Poté přelijeme do skleničky s kapátkem. Tinkturu užíváme při problémech s močovým měchýřem, nebo při zánětech horních cest dýchacích. (1 kapka na 1 kg váhy rozdělit do 3 denních dávek).

Sdílet příspěvek:

Babské rady, které pomáhají zlepšit náladu

Babské rady
31/07/2019 Petr Sivok 0
Špatná nálada postihne alespoň jednou za čas většinu z nás. V některých případech však může pod vlivem vnějších faktorů vyústit v závažnější psychickou poruchu – v depresi. Deprese jsou závažnou a velmi rozšířenou psychickou poruchou Deprese patří mezi poruchy [...]

Diskuze k článku

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*