Tinktura z topolu černého (recept) – velmi účinné kapky

V následujícím receptu si připravíme tinkturu z topolu černého. Obecně topol černý podporuje správnou funkci krevních destiček a zlepšuje jejich funkci, pomáhá čistit lymfatický systém i játra, ale zahušťuje krev (proto pozor na krevní obraz, lidé co používají léky na ředění krve), zlepšuje akné, pomáhá při bolesti zad, hepatitidě, kvasinkách, mononukleóze, mykóze a plísních. Bylina je močopudná a podporuje vylučování kyseliny močové. Tradičně je používána i při zánětech prostaty. V kombinaci s hořčíkem je topol vhodný při svalových křečích. Doporučuje se k doléčení po borelióze, účinně tiší revmatické bolesti kloubů, pomáhá při horečce. Zevně topol pomáhá hojit špatně se hojící rány, popáleniny.

Letos jsme nasbírali pupeny topolu černého (můžete, ale využít i pupeny medvědího česneku, lichořeřišnice nebo pupeny lípy), ze kterého připravíme tinkturu.

Postup je vcelku jednoduchý…

Fáze 1: Nasbíráme si pupeny z topolu černého, vložíme do čisté uzavíratelné skleničky a zalijeme minimálně 40% alkoholem (vodkou).

Tinktura z topolu černého (recept) - velmi účinné kapky

Tinktura z topolu černého (recept) - velmi účinné kapky

Fáze 2: Necháme nejméně 3 týdny macerovat v temnu, občas protřepeme.

Fáze 3: Po zcezení uchováváme ve tmavé lahvičce a užíváme při potížích 1 kapku tinktury na 1 kg váhy rozdělit do 3 denních dávek (tj. 60 kg člověk užívá 3 x 20 kapek, nakapávat do vody a vypít).

Tinktura z topolu černého (recept) - velmi účinné kapky

Vzhledem k obsahu alkoholu není tinktura vhodná pro děti, těhotné nebo kojící ženy.

Sdílet příspěvek:

Ricinový olej: zdroj zdraví a krásy celého těla

Nápoje a oleje
14/01/2020 Petr Sivok 0
Ricinový olej je vyráběn ze semen skočce obecného neboli ricinovníku (Ricinus communis), přičemž obsahuje značné množství mastných kyselin. Jeho uplatnění je tedy opravdu široké. Používá se kupříkladu při výrobě barviv, plastů, vosků či maziv. Na [...]

Diskuze k článku

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*