Tinktura z topolu černého (recept) – velmi účinné kapky

V následujícím receptu si připravíme tinkturu z topolu černého. Obecně topol černý podporuje správnou funkci krevních destiček a zlepšuje jejich funkci, pomáhá čistit lymfatický systém i játra, ale zahušťuje krev (proto pozor na krevní obraz, lidé co používají léky na ředění krve), zlepšuje akné, pomáhá při bolesti zad, hepatitidě, kvasinkách, mononukleóze, mykóze a plísních. Bylina je močopudná a podporuje vylučování kyseliny močové. Tradičně je používána i při zánětech prostaty. V kombinaci s hořčíkem je topol vhodný při svalových křečích. Doporučuje se k doléčení po borelióze, účinně tiší revmatické bolesti kloubů, pomáhá při horečce. Zevně topol pomáhá hojit špatně se hojící rány, popáleniny.

Letos jsme nasbírali pupeny topolu černého (můžete, ale využít i pupeny medvědího česneku, lichořeřišnice nebo pupeny lípy), ze kterého připravíme tinkturu.

Postup je vcelku jednoduchý…

Fáze 1: Nasbíráme si pupeny z topolu černého, vložíme do čisté uzavíratelné skleničky a zalijeme minimálně 40% alkoholem (vodkou).

Tinktura z topolu černého (recept) - velmi účinné kapky

Tinktura z topolu černého (recept) - velmi účinné kapky

Fáze 2: Necháme nejméně 3 týdny macerovat v temnu, občas protřepeme.

Fáze 3: Po zcezení uchováváme ve tmavé lahvičce a užíváme při potížích 1 kapku tinktury na 1 kg váhy rozdělit do 3 denních dávek (tj. 60 kg člověk užívá 3 x 20 kapek, nakapávat do vody a vypít).

Tinktura z topolu černého (recept) - velmi účinné kapky

Vzhledem k obsahu alkoholu není tinktura vhodná pro děti, těhotné nebo kojící ženy.

Sdílet příspěvek:

Diskuze k článku

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*