Olej na masáž hrudníku (recept) – připravte si doma skvělý olej pro léčbu kašle

Mandlový olej

Mandlový olej je velmi vhodný k péči o pokožku, kterou omlazuje. Působí např. proti lupům a ekzémům, takže dokáže pomoci se suchou pletí a používán bývá i při podrážděnosti, a to včetně opruzenin, takže ho lze bez problémů využít i na dětskou pokožku. Doporučován bývá i v průběhu těhotenství, protože namáhanou kůži posiluje a podílí se na prevenci tvorby strií. Používat ho navíc mohou i lidé s citlivou pokožkou a některé ženy ho využívají i při odličování.

Mandlový olej dokáže pomoci i s vlasy, které hydratuje, regeneruje, dodává jim lesk a navíc podporuje jejich růst. Zábal z mandlového oleje je vhodný při roztřepení konečků a hodí se především na suché a lámavé vlasy. Pomoci navíc umí i nehtům, které posiluje a hydratuje. Pokud se vám tedy např. lámou, můžete jej vyzkoušet. Z výše uvedeného je patrné, že mandlový olej bývá součástí různých masážních olejů, koupelových směsí, stejně jako pleťových mlék.

My vám však ukážeme, jak využít mandlový olej k přípravě masážního oleje, který je skvělý při léčbě kašle. Léčbu kašle můžete podpořit i masáží hrudníku. Olej na masáž si snadno připravíte doma v poměru 3 lžíce mandlového oleje (případně postačí i slunečnicový či olivový) a 3 kapky Tea Tree oleje.

Příprava a samotná masáž:

Oleje jednoduše promícháte, aby se spojili a masáž provádíte jemně krouživými pohyby odspoda hrudníku nahoru ke krku. Můžete si natřít i čelo, nebo dětem plosky nožiček.

Pozor, nenanášejte olej v okolí očí, nesmí se dostat do očí! Před prvním použití vyzkoušejte rozetřít malé množství oleje v loketní jamce, abyste předešly případné alergické reakci. Pokud nemáte Tea tree olej, můžete použít eukalyptový éterický olej, ovšem pouze kvalitní, vhodný na masáž, nikoliv do aromalampiček.

Olej na masáž hrudníku (recept) - připravte si doma skvělý olej pro léčbu kašle

Sdílet příspěvek:

Diskuze k článku

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*