Čaj na dráždivý kašel (recept) – vyzkoušejte přírodní sílu směsi bylinek

Bylinky na čaj pro kašli
Čaj na dráždivý kašel

Pokud Vás trápí dráždivý až dávivý kašel, pomůže Vám tato účinná bylinná směs z divizny, tymiánu a meduňky. Připravte si rychle a jednoduše velmi účinný čaj. Co budete potřebovat?

Sušený květ divizny – dlouhodobě se totiž ví, že divizna účinkuje proti nemocem průdušek a při nachlazení a kašli, neboť podporuje vykašlávání hlenů, léčí záněty a zmírňuje dráždění horních cest dýchacích.

Tymián – se doporučuje při zažívacích obtížích, vhodný je tedy např. při průjmech či nadýmání, ale rovněž při zánětech. Pozitivně působí také v průběhu onemocnění horních cest dýchacích a můžete jej vyzkoušet i v případě, trápí-li vás nachlazení, kašel nebo bolest v krku.

Meduňka – pro účely vnitřního užití (např. ve formě čaje či kapek) je vyhledávána především pro zklidňující účinky. Působí totiž kladně na psychické problémy, jakou jsou mírnější deprese, úzkosti anebo nespavost. Dále je vhodné užívání při žaludečních poruchách, tzn. třeba při nechutenství, nadýmání či překyselení žaludku. V neposlední řadě pozitivně působí při nachlazení, onemocnění žlučníku, křečích, bolestivé menstruaci či vysokém krevním tlaku. A dodejme, že meduňku mohou bez problémů užívat také děti.

Okvětní lístky vlčího máku – především bývají dávány do souvislosti s plicními potížemi. Vlčí mák totiž disponuje zklidňujícími účinky na dýchací soustavu, a to např. při chřipce, nachlazení či angíně, přičemž může odlehčit i při závažnějších problémech, jako je bronchiální astma či akutní katar průdušek.Květy zároveň pomáhají zmírňovat kašel a zároveň usnadňují vykašlávání.

Kvítky fialky (není nutné) – saponiny obsažené ve fialce uvolňují zarputilý kašel.

Bylinky na čaj pro kašli
Směs bylinek na přípravu čaje

Příprava čaje: Čaj připravíme tak, že 1 lžíci bylin zalijeme 250ml horké vody a necháme 8 minut louhovat. Můžeme přidat lžičku medu. Při úporném kašli popíjíme čaj během dne. Čaj mohou pít i děti od 3 let.

Bylinky na čaj pro kašli
Hotový čaj na dráždivý kašel
Sdílet příspěvek:

Diskuze k článku

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*