Bylinkový čaj na kašel a průdušky (recept)

Průdušky patří mezi důležité orgány dýchací soustavy. Vedou totiž vzduch do plic a zase ven. Pokud tedy nefungují tak, jak mají, určitě se při dýchání nebudete cítit komfortně. Největším problémem obvykle bývá zánět průdušek neboli bronchitida.

Některým příčinám sice uniknout v podstatě nelze, na druhou stranu jako prevenci či léčbu problémů s průduškami je možné zkusit mnohé bylinky. V tomto případě se zaměříme na bylinkovou směs na kašel a průdušky.

Použili jsme tyto bylinky:

Bylinkový čaj na kašel a průdušky (recept)

Tymián – antisepticky působící bylina , používá se při nemocech horních cest dýchacích, hlavně na kašel. Dobře ovlivňuje průdušky při astmatu.

Divizna – uvolňuje hleny, léčí sliznice, čistí průdušky při chrapotu a pískání, pomáhá při zánětu průdušek a hrtanu a zmírňuje dráždění horních cest dýchacích.

Plicník lékařský – pomáhá při každém neduhu plic a dýchacích orgánů, jako jsou zápal plic a průdušek, astma, kašel, vykašlávání krve, zahlenění plic a podobně.

Jitrocel – pomáhá při onemocněních dýchacích orgánů, zvláště při silném zahlenění, kašli, černém kašli, plicním astmatu, dokonce i při tuberkulóze plic.

Podběl lékařský (list i květ) – má schopnost uvolňovat hleny a protizánětlivé účinky, zejména při zánětu průdušek (bronchitidě), kataru hrtanu a hrdla, astmatu, při zápalech pohrudnice (pleuritidě).

Sedmikráska – mírní kašel a pročišťuje organizmus.

Řepík lékařský – je doporučován v průběhu angíny, při zánětech ústní dutiny, horních cest dýchacích a mandlí či při krčních potížích.

Prvosenka jarní – umožňuje snadnější odkašlávání a celkově působí pozitivně v případě kašle. Bývá přitom doporučována i v případě závažnějších onemocnění dýchacích cest jako např. při bronchitidě či zápalu plic.

Bylinkový čaj na kašel a průdušky (recept)

Postup na přípravu čaje: lžíci bylinek zalijeme 250 ml horké vody a necháme luhovat 15-20 minut.

Sdílet příspěvek:

Diskuze k článku

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*