Zázvorový čaj na nachlazení – video recept + 8 důvodů proč ho pravidelně pít

Užitečný pomocník při mnoha problémech

Zázvorový čaj
Zázvorový čaj

VV zimě a chladu se nic nevyrovná dobrému a teplému šálku zázvorového čaje. Se svými vysokými hladinami vitaminu C, hořčíku a dalších minerálů je zázvor velmi prospěšný pro naše zdraví. Jakmile již máte hotový zázvorový čaj, můžete do něho přidat mátu peprnou, med nebo citron a mírně tak změnit chuť zázvoru v případě, že zrovna nejste fanoušky jeho chutě. Zde je ale 8 důvodů, proč byste měli tento uklidňující nápoj pravidelně pít.

Zmírňuje nevolnost

Pokud se vám při lodní nebo automobilové dopravě dělá špatně, můžete několik hodin před cestou po(u)žít zázvor. Opět by vám měl pomoci. Pití šálku zázvorového čaj může pomoci zabránit nevolnosti a zvracení spojené s kinetózou. Můžete také pít šálek čaje při prvním náznaku nevolnosti a zmírnit tak symptomy.

Zlepšuje proces trávení a zmírňuje žaludeční problémy

Zázvorový čaj, je také užitečný pro zlepšení trávení a zvyšuje vstřebání přijaté potravy. S pomocí zázvoru se je možné zbavit plynatosti, pálení žáhy či říhání, ale jeho konzumace se často doporučuje i při zvracení.

Zmírnění zánětu

Zázvor obsahuje protizánětlivé vlastnosti, které z něj činí ideální domácí lék k tišení bolesti svalů a kloubů. Pitím zázvorového čaje, můžete také pomoci k omezení zánětů kloubů.

Působení při nachlazení a chřipce.

Rýma a kašel nejsou právě příjemné, ale právě zázvor s nimi dokáže účinně bojovat. Prohřeje, uvolní ucpaný nos a celkově dokáže negativní účinky nachlazení a chřipky potlačit.

Zlepšuje krevní oběh

Vitamíny, minerály a aminokyseliny v zázvorovém čaji může pomoci obnovit a zlepšit krevní oběh. Zázvor může také zabránit ukládání tuku v tepnách, což pomáhá předcházet infarktu a mrtvici.

Zmírňuje menstruační problémy

Tenhle čaj je dobrý pro všechny ženy, které trpí menstruačními křečemi. Zkuste namáčet ručník v teplém zázvorovém čaji a přiložit jej na spodní část břicha. To může pomoci zmírnit bolest a k uvolnění svalů. Můžete také v případě problému pít zázvorový čaj s medem.

Posiluje imunitu

Zázvor čaj může pomoci posílit vaši imunitu díky vysokému obsahu antioxidantů.

Pomáhá snižovat stres

Zázvorový čaj má zklidňující vlastnosti, které mohou pomoci snížit stres a napětí.

Video recept na zázvorový čaj aneb jak si do 5 minut udělat domácí zázvorový čaj:

Příprava zázvorového čaje: čerstvý zázvor lze jednoduše oloupat, nastrouhat na plátky, poté zalít horkou vodou a vylouhovat. Výsledný nápoj můžete dochutit lžičkou medu, případně citrónovou šťávou.

 

Podrobnosti receptu
recipe image
Recept
Zázvorový čaj
Publikováno
Čas přípravy
Čas vaření
Celkový čas
Průměrné hodnocení
3.51star1star1star1stargray Based on 4 Review(s)

Sdílení příspěvku přes sociální sítě:

 

1 komentář

  1. Zázvorový čaj piju už několik let během zimních měsíců a ikdyž se mi už blíží šedesátka, zimu vždy přečkám bez nachlazení a různých viróz.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*