Zázvorový čaj – připravte si doma čaj s bohatým obsahem vitamínů C

Užitečný pomocník při mnoha problémech

Zázvorový čaj
Zázvorový čaj (zdroj: samphotostock.cz)

[dropcap]V[/dropcap]V zimě a chladu se nic nevyrovná dobrému a teplému šálku zázvorového čaje. Se svými vysokými hladinami vitaminu C, hořčíku a dalších minerálů je zázvor velmi prospěšný pro naše zdraví. Jakmile již máte hotový zázvorový čaj, můžete do něho přidat mátu peprnou, med nebo citron a mírně tak změnit chuť zázvoru v případě, že zrovna nejste fanoušky jeho chutě. Zde je ale 8 důvodů, proč byste měli tento uklidňující nápoj pravidelně pít.

Zmírňuje nevolnost

Pokud se vám při lodní nebo automobilové dopravě dělá špatně, můžete několik hodin před cestou po(u)žít zázvor. Opět by vám měl pomoci. Pití šálku zázvorového čaj může pomoci zabránit nevolnosti a zvracení spojené s kinetózou. Můžete také pít šálek čaje při prvním náznaku nevolnosti a zmírnit tak symptomy.

Zlepšuje proces trávení a zmírňuje žaludeční problémy

Zázvorový čaj, je také užitečný pro zlepšení trávení a zvyšuje vstřebání přijaté potravy. S pomocí zázvoru se je možné zbavit plynatosti, pálení žáhy či říhání, ale jeho konzumace se často doporučuje i při zvracení.

Zmírnění zánětu

Zázvor obsahuje protizánětlivé vlastnosti, které z něj činí ideální domácí lék k tišení bolesti svalů a kloubů. Pitím zázvorového čaje, můžete také pomoci k omezení zánětů kloubů.

Působení při nachlazení a chřipce.

Rýma a kašel nejsou právě příjemné, ale právě zázvor s nimi dokáže účinně bojovat. Prohřeje, uvolní ucpaný nos a celkově dokáže negativní účinky nachlazení a chřipky potlačit.

Zlepšuje krevní oběh

Vitamíny, minerály a aminokyseliny v zázvorovém čaji může pomoci obnovit a zlepšit krevní oběh. Zázvor může také zabránit ukládání tuku v tepnách, což pomáhá předcházet infarktu a mrtvici.

Zmírňuje menstruační problémy

Tenhle čaj je dobrý pro všechny ženy, které trpí menstruačními křečemi. Zkuste namáčet ručník v teplém zázvorovém čaji a přiložit jej na spodní část břicha. To může pomoci zmírnit bolest a k uvolnění svalů. Můžete také v případě problému pít zázvorový čaj s medem.

Posiluje imunitu

Zázvor čaj může pomoci posílit vaši imunitu díky vysokému obsahu antioxidantů.

Pomáhá snižovat stres

Zázvorový čaj má zklidňující vlastnosti, které mohou pomoci snížit stres a napětí.

Video recept na zázvorový čaj aneb jak si do 5 minut udělat domácí zázvorový čaj:

[box type=’success ‚ height=’80px‘]Příprava zázvorového čaje: čerstvý zázvor lze jednoduše oloupat, nastrouhat na plátky, poté zalít horkou vodou a vylouhovat. Výsledný nápoj můžete dochutit lžičkou medu, případně citrónovou šťávou.[/box]

 

Sdílet příspěvek:

2 komentáře

  1. Dnes jsem si zázvor koupil a dělám poprvé v životě z něho čaj. Mám 8 týdnů nesnesitelné bolesti nohy /magnetoterapie nepomohla/, buď je to od výrůstků na páteři nebo od kyčle nevím. Jsem zvědav, zda to pomůže. Standa 61let.

  2. Děkujeme za zaslání a chci vám sdělit, že zázvor nejen jako čaj, alei výborný sirup a také rezmixovaný s citronem a zalitý medem užíváme s manželkou každý den jiný způsob a ačkoliv je nám 80 roků tak v posledních dvou letech kdy tyto zázvorové léky nás chřipka nepostihla a to já mám sníženou imunotu. Zdra vás manželé Kornasovi

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*