Tinktura z vlčího máku (recept) – proti nespavosti nebo kašli

Vlčí mák byl pro svůj kladný vliv na lidské zdraví využíván především v minulosti, ale v lidovém léčitelství je používán dodnes.

V tomto foto receptu se zaměříme na přípravu tinktury (kapek) z okvětních lístků vlčího máku. Tintktura se využívá se při nespavosti dětí i dospělých, při neklidu a nervozitě, při zánětu průdušek, bronchitidě, nutkavém kašli, na dětský kašel, ale i při chřipce. Okvětní plátky jsou bezpečné i pro děti, nebezpečné opium se nachází hlavně v makovičkách.

Připravíme si:

  • okvětní lístky vlčího máku
  • alkohol (min. 40%) – v tomto případě jsme použili slivovici.
Tinktura z vlčího máku (recept) - proti nespavosti nebo kašli

Fáze 1: Bylinky vkládáme do skleničky nejlépe už na stanovišti, kde je sklízíme a zalijeme čistým alkoholem, použili jsem slivovici.

Tinktura z vlčího máku (recept) - proti nespavosti nebo kašli

Fáze 2: Necháme louhovat (macerovat) alespoň 2 týdny a denně skleničku protřepáváme. Hotovou scezenou tinkturu uložíme opět v temnu nebo v tmavé skleničce.

Tinktura z vlčího máku (recept) - proti nespavosti nebo kašli

Dávkování: Tinktury obvykle dávkujeme podle hmotnosti – 1 kapka / 1 kg hmotnosti / 1 den – rozděleno do tří dávek během dne. Při 60 kg např. dávkujeme 20 kapek ráno, v poledne a večer. Kapeme do sklenice s vodou nebo horkého čaje pokud chceme, aby alkohol vyprchal.

Sdílet příspěvek:

Bylinky, které pomáhají na astma

Bylinky na
07/08/2019 Petr Sivok 0
Astma je chronické onemocnění dýchacích cest, které se sice léčit nedá, ale lze zmírnit jeho symptomy. V tomto ohledu funguje celková změna životního stylu, léky, ale také některé bylinky. Plicník lékařský Plicník lékařský, který roste prakticky [...]

Diskuze k článku

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*