Sýr ementál – děrovaná pochoutka ze švýcarských Alp

Ementál je slavný děrovaný sýr, který je vyráběn ve tvaru velká kola. Jedná se o tradiční pochoutku ze Švýcarska, které se dočkala celosvětové obliby nejen mezi milovníky dobrého sýra.

Ementál se zrodil ve Švýcarsku

Sýry „doprovází“ člověka po tisíce let. Ementál se v tomto kontextu objevil poměrně pozdě, přesto se jeho historie začala psát ve 13. století. Zrodil se přitom v rozlehlém švýcarském údolí řeky Emme, které se jmenuje Emmental a nachází se východně od Bernu na úpatí Alp. Tento zemědělský kraj se vyplatí navštívit i dnes, protože díky malebné idylické krajině je někdy označován za „nejšvýcarštější Švýcarsko“. Buď jak buď, v současné době se ementál nevyrábí pouze v této oblasti, ale také na dalších místech, a to nejen v této alpské zemi. Pokračování článku o sýru ementál na Jimeto.cz…..

Sdílet příspěvek:

Kuba – rostlinky, bylinky a ostatní z cest 3

Fotoreporty
18/09/2016 Petr Sivok 0
Kuba je největší ostrovní stát v Karibiku se zhruba 12 miliony obyvatel, Kuba je velmi oblíbenou turistickou destinací díky nádherným plážím, provoněnou výborným karibským rumem a kouřem z z celosvětově známých doutníků, fauna a flora má [...]

Diskuze k článku

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*