Polévka z medvědího česneku (recept) – skvělá vůně i chuť

Medvědí česnek (správně česnek medvědí) je jedním z prvních poslů jara, který nám může po zimě výrazně pomoci nabrat novou vitalitu. Jedná se totiž o velmi účinný prostředek detoxikace organismu.

Přinášíme vám recept, jak si pochutnat na zdravé jarní polévce z kopřivy a medvědího česneku. Medvědí česnek a kopřivu můžete použít v kuchyni podobně jako špenát.

Polévka z medvědího česneku (recept) - skvělá vůně i chuť

Připravíme si:

  • 3 lžíce másla
  • 3 lžíce hladké mouky
  • světlou jíšku
  • litr studené vody
  • sůl a pepř
  • svazek čerstvého medvědího česneku
  • svazek čerstvých kopřiv
Polévka z medvědího česneku (recept) - skvělá vůně i chuť

Fáze 1: V kastrůlku rozpustíme 3 lžíce másla, přidáme 3 lžíce hladké mouky a necháme zpěnit světlou jíšku. Zalejeme litrem studené vody (nebo domácím vývarem), dochutíme solí (bylinkovou) a trošku pepřem.

Polévka z medvědího česneku (recept) - skvělá vůně i chuť

Fáze 2: Za občasného míchání necháme alespoň 15 minut povařit.

Fáze 3: Mezitím si opereme a necháme okapat svazek bylinek – medvědího česneku a čerstvých kopřiv. Bylinky nahrubo nasekáme a vmícháme do základu polévky. Můžeme dle chuti přidat špetku muškátového oříšku.

Fáze 4: Povaříme 10 minut, rozmixujeme a podáváme.

Fáze 5: Na talíři můžeme pro zjemnění přidat pár kapek smetany. Doplníme opečenými krutonky pečiva a nasekaným medvědím česnekem.

Ať vám chutná…..

Polévka z medvědího česneku (recept) - skvělá vůně i chuť
Sdílet příspěvek:

Konopí seté: nebezpečná droga, nebo léčivá rostlina?

Herbář léčivých rostlin
12/09/2022 Petr Sivok 0
Ač je konopí seté často postaveno mimo zákon, jeho zdravotní účinky jsou vskutku zajímavé. Zamezuje totiž kupříkladu ucpávání cév, čímž předchází ateroskleróze. Výskyt: konopí je člověkem pěstováno odedávna. Ačkoli zřejmě pochází ze Střední Asie, jeho [...]

Kopr vonný: nejen chutná, ale také zdravá bylinka

Koření a kuchyně
23/03/2022 Petr Sivok 0
Kopr vonný je nejen oblíbenou kuchyňskou ingrediencí, ale lze jej konzumovat i při různých problémech se zažíváním, a to včetně nadýmání a žaludečních potíží. Výskyt: původní domovinou je východní Středomoří a západ Asie. Široce používán [...]

Diskuze k článku

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*