Bylinkový čaj na nachlazení (recept)

Bylinkový čaj na nachlazení

Zimní měsíce přinášejí velké množství populárních radovánek. Na druhou stranu se jedná o období, ve kterém nám hrozí nachlazení, a to napříč všemi generacemi. Přináší to občas nepříjemné průvodní jevy, jakými jsou kašel a nachlazení.

I proto jsme připravili jednoduchý recept na bylinkovou směs, kterou jsem si namíchali ze sušených bylinek. Ta by vám měla pomoci proti nachlazení.

Připravíme si:

Černý bez – proti horečkám z nachlazení ve formě horkého nálevu s květy bezu černého. Způsobuje zvýšené vyměšování potu a moče. Pro vyvolání pocení budete potřebovat 2 lžičky květu do jednoho šálku horké vody.

Lípa – čaj z květů lípy srdčité je velmi účinný při chřipce, protože dokáže snižovat horečku, vyvolává pocení (působí diaforeticky), rozpouští hleny a působí i proti kašli, takže účinkuje rovněž v průběhu nachlazení. 

Popenec obecný – pomáhá proti kašli, dušnosti a nemoci dýchacích cest.
Černohlávek – výborná přísada do čajových směsí rovněž na všechny druhy zánětlivých onemocnění.

Sléz maurský – pomáhá při zahlenění plic, zánětu průdušek, kašli a silném chrapotu.

Rakytník sušený list a plod – skvělý na posílení imunity.

Bylinkový čaj na nachlazení (recept)

Postup: Lžíci bylin spaříme 250 ml horké vody a necháme 15-20 minut louhovat.

Bylinkový čaj na nachlazení (recept)

Poznámka: Pokud byste si připravovali čaj pouze ze slézu (maurského, přehlíženého, lesního) je vhodnější zalét bylinku večer studenou vodou a ráno čaj ohřát, tak si zachová všechny (slizové) účinné látky.

Bylinkový čaj na nachlazení (recept)
Sdílet příspěvek:

Přírodní výtažky a bylinky pro ústní hygienu

Zajímavé firmy
15/12/2020 Petr Sivok 2
Máme pro vás tip v oblasti přírodní ústní hygieny bez chemie. Řada BIOMED® od značky SPLAT kombinuje léčivou sílu bylin a nejoblíbenější přírodní produkty jako je kokos, červené hroznové víno, citrusy, med, cedrové dřevo, černé [...]

Diskuze k článku

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*