5 nejoblíbenějších bylinkových čajů pro vaše lepší zdraví

Bylinné čaje mají velmi příznivý vliv na naše zdraví – přinášíme vám 5 oblíbených bylinných čajů například proti únavě, nervům, stresu, nadýmání, či pro zlepšení spaní. Využijte výhod a příznivých účinků čajů na vaše tělo a mysl.

1. Heřmánkový čaj

Heřmánek je bylinka, která se používá pro přípravu čajů po celém světe. Heřmánek uklidňuje žaludek a zmírňuje nadýmání a zažívací potíže. Heřmánek také zklidňuje mysl a pomáhá lidem relaxovat a vypořádat se lépe s jejich stresem a námahou. Pozor jen na to, že někteří lidé jsou na heřmánek alergičtí a nesmějí tedy čaj užívat.

Heřmánkový čaj je vhodný pro lidi, kteří mají problém se spaním, ideální je vypít jeden šálek heřmánkového čaje před spaním. Lidé, kteří jen obtížně usnout měli vypít šálek heřmánkový čaj před spaním, jak je známo heřmánek je ideální bojovník proti nespavosti – uvolňuje tělo i mysl a umožňuje vám přirozeně usnout.

2. Zázvorový čaj

Zázvor je budič a stimulátor. Pití zázvorového čaje stimuluje a zklidňuje trávicí systém. Zázvor potažmo zázvorový čaj jsou vhodné jako pomoc pro lidi, kteří zažívají nevolnost. V některých zemích je také zázvor využíván pro svoje protizánětlivé účinky.

[box type=’success ‚ height=’55px‘]„Bylinné čaje mají velmi příznivý vliv na naše zdraví, využijte výhod a příznivých účinků čajů na vaše tělo a mysl“.[/box]

3. Mátový čaj

Máta je vonící bylina po pepermintu, máta je využívána jako uklidňující nápoj. Peppermint pomáhá lepšímu trávení potravin a také snižuje nadýmání a zažívací problémy. Šálek mátového čaje uleví při nevolnosti a zvracení. Máte-li pálení žáhy, nepijte mátový čaj, protože to by mohlo zhoršit váš zdravotní stav. Žvýkání mátových lístků také pomáhá k dočasnému osvěžení dechu. Ostatní zdravotní přínosy pití čaje jsou snížení bolesti svalů a chronických bolestí, a zácpy. Mírné také pomáhá při kašli, astma a jako snížení stresu.

4. Šípkový čaj

Šípky jsou plody růže a jsou jedním z nejlepších rostlinných zdrojů vitaminu C, B a karotenu,  což je důležité pro imunitní a nervový systém, kůži, tkáň a podporuje funkci ledvin. Šípkový čaj je vhodný i proti jarní únavě. Zejména díky tomu, že šípek je jedním z nejbohatších zdrojů vitamínu C, doporučujeme tento čaj v období chřipek.

5. Meduňkový čaj

Meduňka lékařská je krásně voňavá a doporučujeme jí pít jako velmi účinný čaj k uklidnění nervů a proti úzkosti. Studený meduňkový čaj pomáhá zmírňovat opary nebo genitální vředy způsobené virem herpes. Smíchejte listy meduňky s kozlíkem k léčbě úzkosti, stresu a nespavosti. Meduňka obsahuje několik vlastností, které regulují funkci štítné žlázy. Meduňka po smíchání s mátou peprnou může uklidnit podrážděný žaludek, uklidní trávicí trakt a snižuje nadýmání. Pijte také čaj z meduňky, pokud trpíte bolestí nervů, dokáže také posilovat paměť a mozkové funkce.

Sdílet příspěvek:

Diskuze k článku

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*